Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Uçak Bileti

Hava Yolları , size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Hava-yollari.com veya Hava-yollari.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Hava-yollari.com üzerinden yapacağınız işlemlerde üye olmanız gerekmiyor. Üye olmadan da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak biletinizi hava-yollari.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.

Visa, MasterCard logolu kredi kartları, banka kartları, maaş kartları, debit kartlar ile güvenli bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz.

Bilet değişimi ve iptali tamamen havayolu kuralına bağlıdır. Değişim veya iptaller için 0850 304 80 31 nolu çağrı merkezimizi arayabilir ve 7/24 olarak iptal ve değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Evet, Biletinizi satın aldığınız Ödeme Sayfasında  “Faturam Firmaya kesilsin” kısmını işaretleyip bilgileri doldurduktan sonra en kısa sürede faturanız e-mail adresinize gönderilir.

Sadece Havayolu kaynaklı iptaller(Hava muhalefeti, uçuş iptali vb.) de hizmet bedeli iade edilir. Bunun dışında yapılan iptallerde hizmet bedeli iade edilmez.

Transit vize ve gideceğiniz ülkeye ait vize uygulaması ülkelerin politika ve durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. En detaylı bilgiliyi ilgili havayolundan veya ülke konsolosluğundan alabilirsiniz. Seyahatinizden önce mutlaka vizenizi ve transit vizenizi kontrol etmenizi öneririz.

Satın almış olduğunuz uçak biletinizi SMS ve e-posta üzerinden, bununla birlikte sitemiz üzerinden Bilet Sorgulama yaparak görüntüleyebilirsiniz

Satın aldığınız elektronik bilette isim değişikliği veya biletin başkasına devri mümkün değildir.

Uçuş saatinden 2 saat öncesine kadar biletinizi satın alabilirsiniz.

1.Nüfus Cüzdanı
2.Sürücü belgesi
3.Pasaport ya da pasaport yerine geçen belgeler
4.Evlilik cüzdanı
5.Resmi kurum/kuruluşlar tarafından verilen fotoğraflı, mühürlü/damgalı ve TC kimlik numaralı kimlikler
6.Sağlık karnesi
7.Doğumdan bir ay sonrasına kadar olan (ebeveyn kimliği ile birlikte) doğum belgeleri
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı misafirlerimizin tebliğ ettikleri resmi seyahat dokümanı mutlaka TC kimlik numarasını içeriyor olmalıdır.

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, yurt içinde güvenle uçmanız için T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır.

Kendi oluşturacağınız ve bilet satın alım ve uçuşa kayıt (check-in) sırasında bizimle paylaşacağınız HES Kodunuz, T.C. Sağlık Bakanlığı servisleri üzerinden belirli aralıklarla sorgulanarak uçuşa katılımınız ile ilgili bir engel olup olmadığı kontrol edilecektir.

Tüm iç hat uçuşlarında HES Kodu kullanımıyla:

- Covid-19 hastalığına maruz kalmış ya da hastalarla temas etmiş kişilerin toplu ulaşım gerçekleştiren uçuşlara katılmasının engellenmesi,

- Belirtilen nedenlerle uçuşa kabul edilmeyecek misafirlerimizin mümkün olan en erken sürede ve havalimanına gelmeden önce bilgilendirilmeleri amaçlanmaktadır.